Finský koncept FootBalance (od roku 2003), který vychází ze zkušeností fyzioterapeuta Erkiiho Hakkaly. Aktuální stav je takový, že zhruba 70% populace má problém v oblasti klenby nohy, v důsledku současného životního stylu a „nezdravého obouvání“. Díky problémům s nožní klenbou vznikají související bolesti kloubů, svalstva, atd. Samozřejmě o to více při sportu, kdy je tělo více namáhané.
 
Na zakázku vyrobené vložky do obuvi FootBalance jsou vytvarovány tak, aby zajistily vašim chodidlům a kotníkům správnou pozici. Výsledná podpora pomáhá po celou dobu chůze zachovat optimální pozici vašich chodidel a mírní tím nadměrnou pronaci. Dynamické jádro FootBalance vám pomáhá učinně pohlcovat a přenášet energii. Pravidelné používání může pomoci snížit riziko zranění, zvýšit vaší sílu a efektivitu a zvýšit pohodlí pro chodidla.
 
 
Proces dotvarování varianty QuickFit je zde: https://www.mcdavid.cz/footbalance-quickfit-blue-1/
 
Typ chodidla: Pronace
Pronace je vrozený mechanismus chodidla pro tlumení nárazů: během chůze se chodilo a kotník prohne směrem dovnitř, aby byla rozložena a ztlumena síla nárazů. Trpíte pronací. Během analýzy se vaše kotníky vytočily dovnitř více, než by měly. Pronace může negativně ovlivnit celkové držení těla, nadbytečné zatížení šlach a vazů vašich chodidel, kotníků, kolen, holení, kyčlí a bederní páteře. To může vést k bolestem nebo zranění. Nadměrná pronace je nejčastější vadou chodidla. S nadměrnou pronací se můžete narodit, může vzniknout jako následek zranění, přetížení nebo nedostatečné opory. Četné studie ukázaly, že na zakázku vyrobené vložky do obuvi mohou být efektivním řešením nadměrné pronace. Vložky do obuvi FootBalance pomáhájí podpírat chodidlo a napomáhají správné funkci chodidla. Neustálé používání může zmírnit bolesti spojené se š!patnou pozicí chodidla, snížit riziko zranění a zlepšit výkonnost.
 
Nízká střední klenba
Nízká střední klenba může vést k nadbytečnému pohybu chodidla, nestabilitě a špatnému tlumení nárazu. Výsledkem je bolest a zvýšené nebezpečí zranění. Vložky do obuvi FootBalance mohou pomáhat správnou podporou kleneb a zároveň dynamickou aktivací přispívat k prevenci dalšího zborcení kleneb.
 
Vliv vad chodidel na tělo
 
Krk a horní část zad - Bolest, bolestivost Bederní páteř - Bolest a zánět Kyčel - Zánět a bolest Koleno - Běžecké a skokanské koleno, opotřebení kloubu Dolní část nohy - Úlomky holeně Kotník - Problémy Achillovy šlachy Chodidlo - Plantární fasciitida, zborcené klenby
 
Kontakt : Mgr.Pavel Samec
          mob.: +420603748423
          plsc@seznam.cz
 
cena : 899,-