[wallyball-76190882.jpg]
A je tu zase novinka ze sportu, tentokrát z oblasti kolektivních her. Po ricochetu, méně náročné odnoži squashe je tu WALLYBALL!
Ten je kombinací opravdového volejbalu a vymožeností squashe, tj. míčové kolektivní hry a odrážení míče od stěn kurtu, což otevírá nebývalé možnosti „vybití" ve hře. Stejně tak jako je hlavním principem squashe a ricochetu to, že se nemusí chodit pro zakutálené míčky, tak i tento nový sport, který využívá speciálně upravená squashová hřiště, této výhody požívá v plném rozsahu. A to jej právě činí tak oblíbeným. Míček díky tomu, že se odráží od stěn, zůstává prakticky neustále ve hře, a proto umožňuje i neškoleným návštěvníkům příjemný požitek ze hry. I když míč zrovna neodpálíte ukázkovým způsobem, přece se odrazí a protihráč má možnost jej odehrát.
Tedy žádné prostoje, zbytečný stud, že kazíte ostatním hru, ale jen záživná a moderní kolektivní hra, u které se výborně pobavíte.
WALLYBALL je celkově méně náročný sport, hraje se v minimálním počtu čtyř hráčů, v kombinaci dva proti dvěma. Nic tu však není striktně dáno, hlavně jde o pohyb, zábavu, radost ze hry a v neposlední řadě také společenské vyžití. Takže hrát se dá v podstatě v libovolném počtu lidí, v různých variacích; slabších hráčů může být víc apod. Záleží také na vaší chuti, nakolik se chcete na kurtu „zničit“. Rozměry hřiště jsou stejné, jako v případě squashe, proto je doporučované maximum hráčů 8. Hráči se však pochopitelně mohou střídat, je-li jich víc nebo jsou-li v lichém počtu. WALLYBALL používá speciální míč, který má oproti klasickému volejbalovému nižší odraz, což jej činí celkově „hratelnějším“. V této vlastnosti lze spatřovat výhodu hlavně pro slabší hráče. Při hře přes síť se nesmí míč odrazit o zadní stěnu, ale pouze o boční stěny. Při nahrávce mezi spoluhráči se může odrazit jak od zadní, tak od bočních stěn a dokonce vícekrát. To vše dává tomuto sportu neuvěřitelnou dynamičnost a plynulost. Prostě ideální firemní nebo „kamarádský“ sport, při kterém se neuvěřitelně pobavíte, ale zároveň vybijete spoustu energie ve hře, a ne při běhání za zkaženými míči. Takže vaše sebevědomí příliš neutrpí, ani nebudete stát většinu času v koutě, ale pocítíte opravdovou radost z kolektivní hry. WALLYBALL se začal hrát v USA v roce 1979 a odtud se velmi rychle rozšířil do Evropy a celého světa.