Hra však i tak nabízí zábavu a plnohodnotné sportovní vyžití.
 
Dvouhra - hraje jeden hráč proti druhému
Čtyřhra - hrají dva hráči proti dvěma hráčům
 
Hra začíná podáním. Podání by mělo jít křížem. V S-Badmintonu doporučujeme pravidlo - podání se hraje spodem a podávající hráč se nohou dotýká zadní stěny svého hracího pole. Pokud se dodrží doporučené pravidlo, není nutné podávat křížem. Zápas se hraje na dva vítězné sety do 21 bodů. Bod získá hráč za každou vítěznou výměnu, a když se soupeř dopustí chyby. Za stavu 20:20 získá set strana, která dosáhne dvoubodového vedení. Za stavu 29:29 vyhraje set strana, která získá 30. bod. Vítěz setu podává v následujícím setu jako první. Hráči mění strany vždy po skončení setu a také v průběhu třetího setu, jakmile jedna strana dosáhne 11 bodů.
 
Chybou se rozumí:
když hráč nezasáhne míč a ten se dotkne země
hráč nepřehodí míč na stranu protihráče
vyhodí míč mimo kurt (do autu). V případě S-Badmintonu
se autem rozumí dotek míčku jakékoli stěny
chybou je i zasažení stropu či konstrukce 
chybou je také to, pokud se míč dotkne hráče nebo jeho oděvu
V párových disciplínách není povoleno "tečovat" míč. Znamená to, že pokud se při hře hráč dotkne míče, jeho spoluhráč již nemůže pokračovat ve hře
 
Míč, který se dotkne pásky sítě, ale přepadne na soupeřovu stranu (tzv. prase či „prasátko“), je považován za korektní a hra pokračuje. V tomto případě se však předpokládá omluva hráče, který tento míček zahrál :-) Zasažení pásky při podání je povoleno.

Ceník